Przemysłowe systemy uzdatniania wody

Profesjonalne i wydajne uzdatnianie wody w sektorach przemysłowych

Niezależnie od tego, czy chcesz uzdatniać wodę w niewielkiej szkole, czy w dużym hotelu, system VIQUA wykorzystujący dezynfekcję ultrafioletową (UV), zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Nasz profesjonalny sprzęt działa perfekcyjnie we wszystkich warunkach.

Professional i Professional Plus należą do linii lekkich urządzeń firmy VIQUA. Poziom przepływu waha się w granicach 2,3- 42 m3/h.. Urządzenia posiadają certyfikaty NSF i UVDGM, monitorowane i niemonitorowane.

System NSF 55 klasa A Professional firmy VIQUA wykorzystuje technologię mierników przepływu, które umożliwiają dobór odpowiedniej dawki promieniowania UV w czasie rzeczywistym i raportowanie. Są także wyposażone w całkiem nowy czujnik UV, który znacznie podnosi wiarygodność urządzenia. 

Korzyści płynące z dezynfekcji przy pomocy promieniowania UV

działanie bez dodatkowych substancji chemicznych

łatwa instalacja i konserwacja

systemy ekonomiczne i wydajne energetycznie

radzi sobie z szerszą gamą patogenów niż chlor

zgodne z przepisami, w tym wytycznymi amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA)

W myśl przepisów obowiązujących w wielu krajach pola kempingowe, kościoły, a nawet pola golfowe to „małe systemy wody pitnej”. Dlaczego? Ponieważ są to miejsca, gdzie ludzie mogą napić się wody. W związku z tym w takich miejscach woda z każdego prywatnego ujęcia musi być dezynfekowana. Przepisy również mówią o tym, że jeżeli woda jest uzdatniana przy pomocy promieni UV, systemy uzdatniające muszą zgadzać się z normą NSF Standard 55 klasa A. Systemy spełniające tą specyfikację przechodzą rygorystyczne testy, dzięki czemu wiadomo, że dawka promieniowania wynosi 40 mJ/cm2 – to pozwala na zniszczenie mikroorganizmów, w tym także bakterii i wirusów, w uzdatnianej wodzie.

Gdzie można używać systemów Professional i Professional Plus UV firmy VIQUA? Wszędzie! 

 

W myśl przepisów obowiązujących w wielu krajach miejsca wskazane poniżej – zwłaszcza jeśli posiadają prywatne ujęcia wody – muszą spełniać określone wymogi. Urządzenia z serii VIQUA Professional, które zostały przetestowane i posiadają certyfikaty NSF/ANSI Standard 55 klasa A wydawane przez UVDGM (USEPA) idealnie nadają się do tego celu. Nawet jeżeli konieczne jest zainstalowanie filtra sedymentacyjnego, wykorzystywanie filtracji wieloetapowej (promieniowania UV plus ograniczonego chlorowania) może zapewnić bezpieczeństwo, jednocześnie ograniczając ilość użytego chloru.

Szkoły, przedszkola, domy opieki i ośrodki służby zdrowia

Dzieci, seniorzy, osoby o obniżonej odporności są najbardziej podatne na infekcje. Ochronę pomoże zapewnić im uzdatnianie wody przy pomocy promieniowania UV. Jest to bezpieczne rozwiązanie bez chemii, które pozwala usunąć zanieczyszczenia z wody.

Domki na wsi, pola kempingowe

Niezależnie, czy ujęcie wody znajduje się w jeziorze, studni czy cysternie pokładowej – należy zrobić wszystko, by woda niskiej jakości nie zepsuła czasu wolnego. Promieniowanie UV to rozwiązanie nieoparte na substancjach chemicznych, które chroni miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. W przypadku pozamiejskich ujęć wody, znajdujących się na przykład na polach kempingowych, systemy VIQUA UV pozwalają chronić zarówno odwiedzających, jak i właścicieli obiektów.

Biura i budynki publiczne

Najzwyczajniej na świecie warto zadbać o jakość i bezpieczeństwo wody dostarczanej pracownikom i gościom: zarówno w łazienkach czy urządzeniach z wodą pitną, jak i w zbiornikach wodnych. Ochrona pracowników i gości pozwoli również na ochronę interesów firmy. 

Restauracje, hotele i ośrodki wczasowe

Trudno wskazać inną branżę, która polegałaby bardziej na rekomendacjach i opiniach klientów. Doświadczenie gości jest wszystkim. Jakość wody poprawia smak potraw i napojów, a bezpieczeństwo podnosi reputację obiektów i dochody ich właścicieli. Warto zaufać ochronie, jaką dają systemy VIQUA UV.

Fermy, hodowla zwierząt

Zwierzęta rosną szybciej, a krowy dają więcej mleka dzięki czystemu i bezpiecznemu ujęciu wody. Dlaczego? Ponieważ piją więcej, mniej chorują i rzadziej się odwadniają. Dzięki systemom VIQUA UV niechlorowana woda chroni zwierzęta przed infekcjom.