Konserwacja lamp UV

Cenne porady dotyczące utrzymania lampy UV w doskonałym stanie

Zdrowie i bezpieczeństwo a Twój system uzdatniania wody

Kupiłeś system do dezynfekcji wody przy pomocy promieni UV firmy  VIQUA, ponieważ nie chcesz, by Twoja rodzina była narażona na kontakt z mikroorganizmami żyjącymi w wodzie, takimi jak bakterie, wirusy czy pasożyty. By mieć pewność, że rodzina jest chroniona, musisz przeprowadzać konserwację systemu polegającą na czyszczeniu rękawa kwarcowego i corocznej wymianie żarnika UV.

Używaj jedynie oryginalnych żarników zamiennych firmy VIQUA

To takie proste. Żarniki UV są zaprogramowane tak, by działać przez 9000 godzin, co oznacza, że muszą być wymieniane co roku. Jeżeli używasz oryginalnych żarników UV firmy VIQUA, możesz być pewien, że woda jest dezynfekowana w najlepszy możliwy sposób. Jeżeli używasz oryginalnych komponentów, możesz być pewien, że poziom dezynfekcji jest wciąż optymalny.

Nie wszystkie lampy UV są takie same

Chociaż nieoryginalne promienniki UV również pasują do systemów firmy VIQUA, z ich efektywnością bywa różnie. Aby system firmy VIQUA zapewniał dezynfekcję na najwyższym możliwym poziomie i działał zgodnie z certyfikatami, konieczne jest używanie oryginalnych komponentów firmy VIQUA.

Unikaj ryzyka związanego z nieoryginalnymi komponentami

W przypadku używania nieoryginalnych części, w tym żarników UV:

s

woda może być niewłaściwie dezynfekowana

s

wydajność systemu uzdatniania wody może spaść i mogą pojawić się przedwczesne awarie zasilania

s

certyfikaty (NSF 55 and UL/CE) ulegają dezaktualizacji

Nigdy nie idź na kompromis!

Każdy element systemu VIQUA został zaprojektowany i opracowany w ramach szeroko zakrojonych badań i rozwoju. Dzięki temu cały system jest bezpieczny i wydajny przez cały okres użytkowania. Nasze lampy UV nie stanowią wyjątku. Po ponad 35 latach doświadczenia w branży UV nasza wiedza i troska, którą wkładamy w rozwój naszych produktów nie da się z niczym porównać.

Tym, którzy wciąż nie są przekonani, przedstawiamy kilka dodatkowych powodów, dla których należy używać wyłącznie prawdziwych lamp UV i komponentów firmy VIQUA:

Certyfikaty

Certyfikaty systemów UV firmy VIQUA pozostają ważne jedynie w przypadku stosowania oryginalnych komponentów firmy VIQUA

Gwarancja

Oryginalne żarniki UV VIQUA są objęte pełną roczną gwarancją wymienną. Korzystanie z oryginalnych promienników UV VIQUA sprawia, że wszelkie inne gwarancje i certyfikaty dotyczące całego systemu pozostają ważne. 

Certyfikaty innych organizacji

Oryginalne lampy UV VIQUA przeszły szeroko zakrojone testy i spełniają kryteria konieczne dla certyfikatów wydawanych przez wiodące organizacje certyfikujące

Łatwość utylizacji

Gdy nadejdzie odpowiedni moment, komponenty wymienne (np: żarniki UV) VIQUA można bezpiecznie i łatwo zutylizować

Powłoka o przedłużonej trwałości

Żarniki UV VIQUA mają opatentowaną powłokę zapewniającą stabilność, dłuższe działanie, zwiększoną wydajność i wyższe promieniowanie UV w trakcie pracy

Ekologia

Oryginalne żarniki UV VIQUA (za wyjątkiem niektórych żarników UV specjalnego użytku) zawierają niemal 70% mniej rtęci niż nieoryginalne zamienniki

Pełny spokój i bezpieczna eksploatacja

Po ponad 35 latach w branży uzdatniania wody firma VIQUA osiągnęła renomę dostawcy najwyższej jakości produktów. Nasze systemy i lampy UV są zaprojektowane w oparciu o szeroko zakrojone badania i rozwój. Oryginalne lampy UV firmy VIQUA przeszły rygorystyczne testy i spełniają kryteria certyfikacji oraz standardy walidacji wyznaczone przez znaczące organy certyfikujące.

Jesteśmy pewni, że nasze produkty wręcz przewyższają oczekiwania naszych Klientów. Nasze systemy do dezynfekcji wody promieniami UV są wyprodukowane tak, by spełniać wszystkie standardy i są objęte szeroką gwarancją.

W przypadku jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z lokalnym dostawcą. 

WIĘCEJ